Zaoszczędź z nami 15% całej ceny!

Ustawa o podatku VAT umożliwia zastosowanie obniżonej stawki VAT 8% (zamiast 23%) na dostawę klimatyzacji wraz z usługą montażu w lokalach mieszkalnych. Dzięki tym przepisom można wiele zaoszczędzić decydując się na zakup i montaż u jednego dostawcy.

Jak działa klimatyzacja w domu?

Ogólnie i w bardzo dużym uproszczeniu można przyjąć, że klimatyzacja mieszkaniowa działa jak lodówka - ciepło z wnętrza jest przesyłane poza jej obudowę. Domowa "klima" to troszkę większa wersja tej "pompy ciepła" - pobiera ciepło z wewnątrz mieszkania i oddaje je na zewnątrz domu.


Klimatyzacja przenośna? Nie polecamy!

Taki klimatyzator to najtańsza i najbardziej zwarta konstrukcja (jak lodówka), ale niestety obarczona wieloma wadami: duże rozmiary, spory hałas podczas pracy, konieczność odprowadzenia ciepłego powietrza grubą rurą (15cm średnicy), konieczność odprowadzania/wylewania skroplin. Więcej na ten temat w naszych Porady Eksperta - FAQ

Najczęściej stosowane rozwiązanie - SPLIT

W przypadku instalacji mieszkalnych, podobnie jak w biurowych, stosuje się klimatyzacje typu SPLIT lub MULTI SPLIT. Split to z angielskiego rozdzielenie - układ jest podzielony na minimum 2 części, tzw. jednostki zewnętrzne i wewnętrzne. Jednostki te łączy się za pomocą rur miedzianych - płynie a właściwie krąży w nich czynnik chłodniczy (specjalny gaz), który jest nośnikiem ciepła.

klimatyzacja_szczecin_split.jpg Jednostka zewnątrzna zawiera najbardziej hałaśliwe elementy sprężarkę i wentylator. Jednostki wewnętrzne są stosunkowo małe i montuje się je zazwyczaj w górnej części ściany, pod sufitem. Do jednej jednostki zewnętrznej można podłączyć kilka jednostek wewnętrznych - wtedy mówimy o instalacji typu MULTI SPLIT. Do jednej jednostki zewnętrznej można podłączyć jednostki różnego typu i mocy, ale obowiązują przy tym pewne zasady i ograniczenia technologiczne np. długości przewodów (rur).

Jednostki wewnętrzne występują w wielu wersjach, w zależności od miejsca montażu i oczekiwanych funkcji użytkowych: naścienna, przysufitowo-podłogowa, kasetonowa, kanałowa.

Chcesz kupić najtańszy zestaw i samodzielnie zamontować? Odradzamy!

Możesz kupić bardzo tani zestaw i samodzielnie go zainstalować. To może się udać, niektórym się udaje, ale ... są pewne "ale", są niemal zawsze. Przykładem jest serwis, a konkretnie dostępność części zamiennych do "egzotycznych", mało znanych marek praktycznie nie istnieje! Brak części to często brak możliwości naprawy urządzenia nawet odpłatnej przez "autoryzowane" serwisy!


Możemy sprzedać same urządzenia, dobrej, sprawdzonej marki bez montażu, ale:

  • montaż wymaga nie tylko zwykłej budowlano-warsztatowej sprawności czy smykałki majsterkowicza, tutaj przydaje się doświadczenie, chwila nieuwagi może zakończyć się uwolnieniem czynnika do atmosfery a nawet groźnymi obrażeniami!
  • odpowiednie wyposażenie serwisu pozwala sprawdzić ilość czynnika w obiegu, który w "fabrycznie nabitym" urządzeniu bywa zbyt mały co może prowadzić do złego działania instalacji lub wręcz jej uszkodzenia!
  • praca z czynikami chłodniczymi wymaga posiadania aktualnych uprawnień!
  • zestaw wraz z montażem sprzedamy taniej "w pakiecie" niż sprzedawany osobno
  • sprzedawany zestaw będzie miał stawkę podstawową 23% VAT - na kompletnej dostawie z montażem nie tylko dostaniesz lepszą cenę zestawu (netto) ale możesz jeszcze zaoszczędzić 15% ceny (podatku VAT)!

Oszczędność energii to PRIORYTET, ale wyścig na funkcje trwa

Nowoczesne urządzenia klimatyzacyjne łamią stereotypy - powszechne przeświadczenie o dużej energochłonności. Producenci prześcigają się w konstruowaniu oszczędniejszych rozwiązań, łatwiejszych w obsłudze, dodawaniu "inteligentnych programów", lepszych filtrów powietrza, funkcjach ogrzewania itp.

Samo wprowadzenie technologii INWERTERowej - to wręcz rewolucja technologiczna, która pozwala na oszczędność energii rzędu 30%. Taki silnik nie działa już na zasadzie ON-OFF (włącz/wyłącz) jak we wcześniejszych urządzeniach, jego moc jest płynnie regulowana w zależności od potrzeb. Łagodny start z niższych obrotów to nie tylko likwidacja dużych prądów rozruchu, to także "mniejszy stres" dla elementów mechanicznych sprężarki - urządzenie jest trwalsze, wolniej się zużywają kluczowe elementy sprężarki. Dzięki temu zostały wyeliminowane skoki napięcia w sieci elektrycznej, które mogły mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie sprzętu elektronicznego np.: resetownanie się komputerów czy przygasanie świateł. Po rozruchu wykorzystuje się szybki wzrost mocy by szybko schłodzić pomieszczenie do zadanej temperatury a następnie redukuje ją by w miarę potrzeb wyrównywać wachania temperatury. Regulacja jest dużo dokładniejsza niż w starszych systemach - wachania mogą być 3-4 razy niższe niż dotychczas!

Programator godzinny, opcjonalnie tygodniowy czy program nocny to też już żadna nowość -  urządzenie sprawdza czy w pomieszczeniu przebywają ludzie. Jeśli ich nie ma to można oczywiście ograniczyć lub wyłączyć funkcje chłodzenia!

Coraz powszechniejsze są również instalacje typu MULTI-SPLIT - jedna większa jednostka zewnętrzna obsługująca kilka jednostek wewnętrznych. Mogą się one różnić wydajnością czy sposobem montażu. To również sposób na zmieniające się potrzeby wynikające np. z rozbudowy czy zmian w zastosowaniu pomieszczeń. Instalacje i ich sterowanie są elastyczne a możliwości coraz większe.


UWAGA - INVERTER to dzisiejszy standard

Proszę sprawdzić czy kupowany klimatyzator ma silnik typu INVERTER! Istnieją co prawda przypadki, w których świetnie sprawdzają się konstrukcje starszego typu (ON-OFF), mają też podstawową, niezaprzeczalną zaletę - niską cenę. Dla wielu klientów niższy koszt instalacji jest priorytetem, zalecamy jednak rozwagę - taka inwestycja może się okazać bardziej kosztowna w eksploatacji!

Używasz starszej klimatyzacji - może powinieneś zmienić na INWERTER?

Jeśli używany dotychczas klimatyzator nie ma silnika INVERTerowego sugerujemy wymianę na nowszą konstrukcję - taka zmiana może się zwrócić już w ciągu 3 lat eksploatacji z oszczędności (samych różnic w kosztach eksploatacji). Zadzwoń i zapytaj co można usprawnić w Twojej instalacji.

Zaufaj doświadczeniu

Mamy za sobą ponad 800 wykonanych montaży urządzeń różnego typu. Jednostki wewnętrzne montowane są zazwyczaj w wykończonych juz wnętrzach - szczególnie ważne są: odpowiednie zaprojektowanie instalacji, dobór urządzeń i staranność montażu . Jednostki zewnętrzne z kolei montujemy w możliwie dyskretnych miejscach, ale z zachowaniem zasad, które mają wpływ na eksploatację urządzenia. Poniżej kilka zdjęć z naszych montaży.

Masz pytania lub wątpliwości?

Zadzwoń do nas   91 484 02 37,  509 086 239
lub wypełnij i prześlij poniższy formularz
a wtedy skontaktuje się z tobą jeden ze specjalistów aby:

... dobrać urządzenia odpowiednie do potrzeb - to może być nie tylko proste dopasowanie mocy do  powierzchni, kubatury czy kształtu pomieszczeń,

... opracować optymalny sposób montażu i prowadzenia przewodów,


 firma
 osoba prywatna
 

Captcha Code

Kliknij na obrazek by wygenerować inny kod.
 
Referencje - nasi Klienci
Zobacz nasze instalacje